Przejdź do treści

Wrażenia z zakupów na nowych pasażach handlowych.

Wraz z przebudową w dwóch fazach tradycyjny budynek przy ulicy Sendlinger Straße został zmieniony w zakresie architektury wnętrz i odpowiednio przystosowany.

Zadanie
Przedsiębiorstwo jakościowe Konen należy do najbardziej atrakcyjnych domów odzieżowych w Monachium. Mniej atrakcyjny był do czasu sprzed dwóch lat przebieg traktów pieszych przez budynek.

Rozwiązanie
Prace w zakresie przebudowy oraz budowy doprowadziły do nowego pogrupowania poszczególnych działów: w formie elipsy, która wije się na każdym piętrze wokół centralnego oszklonego dziedzińca jako strefy otwartej. Równolegle do tego punkty świetlne na suficie z płyt gipsowych towarzyszą klientom jako system prowadzący na ich drodze/ spacerze po sklepach. Ich konstrukcja stanowi największe osiągnięcie w zakresie techniki i wykonania.  Ponieważ w trakcie przebudowy sprzedaż nadal trwała prace przebiegały w dwóch etapach.  Ściana działowa przerwała formę elipsy. Dokładne linie były gwarancją dla firmy Peuckert GmbH wykonującej suchą zabudowę na 2 i 4 piętrze, a to przez dokładny projekt, wstępne przygotowanie i zwymiarowanie: pozwoliły one na wykonanie w zakładzie Knauf giętych profili, zaprojektowanych przez architektów Blocher, Blocher und Partner oraz na pomiar na miejscu, zanim zostały one zamocowane na suficie. Absolutnie dokładnie. Tak, aby klienci cały czas uważali Konen za atrakcyjne miejsce.

Wyniki
•    Kształt sufitu w formie elips ze wstępnie przygotowanych elementów.

Sendlinger Str. 3

80331 München, Niemcy