Przejdź do treści

Zabezpieczenie PPOŻ

Specjalizujemy z rozwiązaniach zabezpieczających, sufity, ściany, podłogi, szachty, a także konstrukcje stalowe i żelbetowe. Mamy w ofercie również szeroką gamę materiałów uszczelniający przepusty i kanały instalacyjne. 

Dostarczamy szereg systemów zapewniających bezpieczeństwo pożarowe. Nasze rozwiązania eliminują działanie i rozprzestrzenianie się ognia, a więc również zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. 

Możliwe zabezpieczenia służące do ochrony przeciwpożarowej to:

 

  • stosowanie niepalnych materiałów budowlanych
  • ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia za pomocą przegród przeciwpożarowych
  • zabezpieczenie przeciwpożarowe konstrukcji nośnej budynków.


Rozróżnia  się pięć klas odporności pożarowej budynków lub ich części, podanych w kolejności od najwyższej do najniższej i oznaczonych literami: „A”, „B”, „C”, „D” i „E”.

Oferujemy rozwiązania i systemy dla każdego typu budynków: mieszkalnych, użyteczności publicznej, centrów handlowych, hoteli, obiektów biurowych, ochrony zdrowia, a także centrów sportu i rekreacji. Każdy typ budynku wymaga indywidualnego podejścia oraz doboru rozwiązań do niego dedykowanych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rozwiązań systemowych.

 

Knauf FireWIN

FireWin to nowy, kompleksowy system ochrony przeciwpożarowej budynków oferowany przez Knauf. To materiały budowlane o wysokich i bardzo wysokich parametrach ochrony przeciwpożarowej. FireWin obejmuje system płyt, farb, tynków i opasek ogniochronnych, które gwarantują niezawodność i sprawdzone zabezpieczenie przed pożarem.

 

SKUTECZNA I NIEZAWODNA OCHRONA PRZED POŻAREM

Wybierając system ochrony przeciwpożarowej, przede wszystkim zwracamy uwagę na niezawodność produktów. System Knauf FireWin spełnia  wysokie wymagania stawiane systemom pasywnej ochrony przeciwpożarowej, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem dla architektów, projektantów i instalatorów.  Planując i realizując budowę możesz w pełni zaufać jakości FireWin, a użytkownicy obiektów mogą czuć się bezpiecznie podczas ich użytkowania.

Knauf FireWin jest szczególnie dedykowany do kompleksowej ochrony obiektów o podwyższonych wymaganiach przeciwpożarowych  – biurowców, hal magazynowych, produkcyjnych, wystawowych, parkingów podziemnych, stadionów, portów lotniczych. Pasywna ochrona przeciwpożarowa w przypadku tego rodzaju budynków oznacza zminimalizowanie strat związanych z pożarem i wydłuża czas, który można wykorzystać na ewakuację osób przebywających w budynku. Ten czas może decydować o ludzkim życiu i zdrowiu.
 

PRZEJDŹ NA STRONĘ KNAUF FIREWIN