Przejdź do treści

Izolacja akustyczna w systemach suchej zabudowy Knauf

Normy budowlane narzucają również wysokie parametry izolacji akustycznej dla obiektów budowlanych, ponieważ rosną oczekiwania inwestorów. Wymagania dotyczące izolacyjności akustycznej przegród budowlanych są obligatoryjne do stosowania. Budynek i urządzenia z nim związane powinny być zaprojektowane i wykonane w taki sposób, aby poziom hałasu, na który będą narażeni użytkownicy lub ludzie znajdujący się w ich sąsiedztwie, nie stanowił zagrożenia dla ich zdrowia, a także umożliwiał im pracę, odpoczynek i sen w komfortowych warunkach.

Ważnym elementem wpływającym na komfort akustyczny wnętrz są przegrody budowlane, ściany, sufity oraz zabudowa poddasza. Im wyższa ich izolacyjność akustyczna, tym ciszej jest w pomieszczeniach. Projektując komfort akustyczny we wnętrzach w dowolnym rodzaju budynku, przy użyciu systemów suchej zabudowy można uzyskać fenomenalne wprost rezultaty.  Lekkie ściany szkieletowe są konstrukcjami, które pozwalają uzyskać nadzwyczajne parametry akustyczne. Ich ciężar jest wielokrotnie mniejszy od ścian masywnych, jednak odpowiednia konstrukcja zapewnia podobny poziom izolacyjności akustycznej przegrody. W przypadku ścian systemowych Knauf wysoką izolacyjność akustyczną uzyskujemy dzięki warstwowej budowie. Ich konstrukcja tworzy układ „masa – sprężyna - masa”, gdzie masami są płyty Knauf, a „sprężyną” wypełnienie, czyli powietrze lub wełna mineralna. „Wzbudzone” masy wyhamowuje sprężyna. W związku z tym, że wełna jest lepszą sprężyną, w ściankach szkieletowych Knauf zawsze ją stosujemy. Istotnym elementem systemów akustycznych Knauf są okładziny z płyt gipsowo-kartonowych wpływają on istotnie na uzyskany efekt izolacyjności.  

Wystarczy zamiast zwykłej płyty gipsowo-kartonowej zastosować niewiele droższą płytę akustyczną Knauf Akustik lub Knauf Akustik Plus, a różnica w wyciszeniu pomieszczeń będzie znacząca.

 

so1

 

Posiadamy w swojej ofercie płyty, które pozwalają uzyskać nadzwyczajne parametry akustyczne, w najwyższej klasie, w każdego typu wnętrzach i do każdego typu budynku.

Poniżej prezentujemy możliwości parametrów akustycznych jakie gwarantujemy w naszych systemach, przy użyciu specjalistycznych, akustycznych okładzin.

 

Co wpływa na poziom izolacyjności przegród?

 

1. Rodzaj zastosowanej okładziny  

W ofercie firmy Knauf znajduje się wiele rodzajów płyt gipsowo-kartonowych, w tym również płyty, które wykazują wysokie właściwości w zakresie izolacyjności akustycznej. Są to:

Płyta Knauf Akustik i Knauf Akustik Plus -   to pełne, specjalistyczne płyty akustyczne, zaprojektowane z myślą o poprawie komfortu akustycznego zarówno w budynkach użyteczności publicznej, jak i w budownictwie mieszkaniowym.  Stosując te płyty w rozwiązaniach systemowych Knauf, możliwe jest uzyskanie izolacyjności akustycznej co najmniej 6 dB wyższą w porównaniu do zwykłych płyt gipsowych.


box2

box3

 

Płyta Knauf Diamant -  jest to specjalna twarda płyta gipsowo-kartonowa, która oprócz wysokiej wytrzymałości na uderzenia pozwala również uzyskać bardzo dobre wyniki w zakresie izolacyjności akustycznej ścian działowych.

Płyta Silentboard - systemy z zastosowaniem płyty Silentboard pozwalają uzyskać izolacyjność akustyczną przegrody na poziomie nawet do 70dB.

box4

 

Chcesz dowiedzieć się więcej w jaki sposób zaprojektować ciche i komfortowe wnętrza przy użyciu systemów suchej zabudowy Knauf? 
 

Obejrzyj nasz film