Przejdź do treści

Focus Hotel Premium, Gdańsk to obiekt otwarty w czerwcu 2016 roku. Nowoczesny, 4-gwiazdkowy hotel w standardzie Premium oferuje 116 przestronnych i nowocześnie wyposażonych pokoi na 7 piętrach. Hotel dysponuje aż 720 m2 nowoczesnej powierzchni konferencyjnej, która jest największą tego typu w Gdańsku. Dzięki tak przestronnym wnętrzom i profesjonalnemu zapleczu gastronomicznemu, obiekt jest doskonałym miejscem na zorganizowanie każdej imprezy, m.in.: targów, konferencji, wesela, balu. Dogodne położenie hotelu zapewnia gościom łatwość poruszania się na terenie całego Trójmiasta:
• bezpośrednie sąsiedztwo stacji kolejowej Gdańsk Wrzeszcz
• 5 km od gdańskiego Starego Miasta
• 16 minut od słynnego deptaku w Sopocie
• 20 minut jazdy kolejką od Portu Lotniczego Gdańsk

System suchej zabudowy Knauf w Focus Hotel Premium

Do realizacji projektu wykorzystano systemy suchej zabudowy Knauf, w tym system W115 gr. 155 mm na ściany między sąsiadującymi pokojami, system W112 gr. 150 mm jako ściany wydzielające pokoje od korytarzy. Oba systemy zapewniały ochronę przeciwpożarową na poziomie REI = 60 min, jako poszycie wykorzystano płyty Knauf F13 (GKF) gr. 12,5 mm.

Doskonała jakość powietrza i akustyka z płytą Knauf Cleaneo Akustik

W częściach restauracyjnych i lobby hotelowym oraz w części konferencyjnej zastosowanie znalazł system idealnie kształtujący przestrzeń akustyczną pomieszczeń. Mowa tu o systemie Knauf D127 w oparciu o płyty gipsowo – kartonowe perforowane Knauf Cleaneo Akustik o perforacji nieregularnej rozrzuconej.

Wybór projektanta oraz inwestora padł na w/w systemy z uwagi na ich wysokie parametry, pełną dokumentację techniczną oraz techniczne wsparcie na budowie, przy relatywnie niskiej cenie.

Na obiekcie zostały przeprowadzone niezależne badania izolacyjności akustycznej w wyniku których ściany między lokalami uzyskały wynik R’A1 = 55dB, który jest o 5dB wyższy niż zakłada min. polska norma.

Inwestor: Przedsiębiorstwo Budowlane Górski
Projektant: Pracownia ArchDeco
Generalny wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane Górski

ul. Nad Stawem 5
80-454 Gdańsk