Przejdź do treści

Prace projektowe związane z budową stacji warszawskiego metra "Młynów" rozpoczęły się już w 2013 roku. Odpowiedzialni za to architekci już na etapie planowania projektu chcieli się upewnić, że materiał użyty do wykonania sufitów nad peronem i w halach odpraw będzie wodoodporny, odporny na niskie temperatury i łatwy w utrzymaniu czystości. Dlatego też wybrali oni płytę cementową Aquapanel firmy KNAUF, przekonani, że materiał ten spełnia te wysokie wymagania.

W oparciu o systemy KNAUF architekci zaprojektowali sufit podwieszany o konstrukcji krzyżowej wykonanej z profili UA50/CD60, odpornych na korozję do klasy C3, podwieszonych do stropu za pomocą prętów gwintowanych z poszyciem z płyt cementowych KNAUF Aquapanel Outdoor. Powierzchnię płyty wykończono przy użyciu masy szpachlowej Aquapanel, zaprawy zbrojącej z włóknem Knauf KZW 700 i szpachlówki cementowej Knauf Uniwersalnej. Na koniec powierzchnie zostały pokryte farbą silikonową KNAUF Prace budowlane w tym zakresie rozpoczęły się w 2017 roku. 

Stacja została ukończona i oddana do użytku w marcu 2020 roku i jest jedną z najatrakcyjniejszych stacji metra wszystkich linii w całej Warszawie.. Efekt końcowy robi ogromne wrażenie. .

Warszawa