Przejdź do treści

Bajeczne Dąbie to zespół budynków mieszkalnych dla osób, które cenią komfort i prestiż. Wyjątkowa lokalizacja niedaleko centrum, a także bliskie sąsiedztwo Bulwarów Wiślanych, to idealne rozwiązanie dla osób aktywnych, które pragną zamieszkać w miłej okolicy. Wysoki standard inwestycji spełnia oczekiwania wymagających inwestorów.
Inwestycja podzielona jest na etapy. W budynku Bajeczne Dąbie II zastosowano wiele nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań, między innymi zainstalowano kolektory słoneczne na dachu, dzięki czemu mieszkania są tańsze w eksploatacji, a koszty ciepłej wody użytkowej znacznie niższe. Do wykonania elewacji zastosowano nowoczesny system płyt cementowych Knauf AQUAPANEL® Outdoor.

Elewacja z płyt cementowych Knauf AQUAPANEL® Outdoor

Do budowy budynku mieszkalnego Bajeczne Dąbie II w Krakowie, inwestora Semaco Invest Group, zostały wykorzystane innowacyjne  systemy  zabudów  zewnętrznych  Knauf AQUAPANEL® oparte na  płytach cementowych AQUAPANEL®. Systemy te znalazły zastosowanie jako główny element wykonanej elewacji.  Za dobór odpowiednich produktów wchodzących  w skład poszczególnych systemów  odpowiedzialny by ł doradca techniczny Knauf, który przez cały czas trwania inwestycji wspierał technicznie wykonawcę.

System zabudów zewnętrznych Knauf AQUAPANEL® Outdoor znalazł zastosowanie jako element wypełnieniowy balkonów. Płyta cementowa Knauf AQUAPANEL® Outdoor,  jako warstwa wewnętrzna  i zewnętrzna, doskonale sprawdziła się w roli podłoża pod tynk zewnętrzny. Płyty zostały przykręcone do systemowej konstrukcji Knauf o podwyższonej odporności na korozję C3. Możliwość elastycznego kształtowania powierzchni pozwoliła znakomicie zrealizować zamierzenia projektowe, takie jak powierzchnie łukowe współpracujące z giętą konstrukcją stalową w kolorze elewacji,  jak i z giętym szkłem.

W systemach zabudów zewnętrznych  Knauf zostały zastosowane najwyższej jakości komponenty, które gwarantują najwyższą jakość i bezpieczną eksploatację budynku.

Inwestor: Semaco Invest Group

Dąbska 19
31-572 Kraków