Przejdź do treści

Nowa gwiazda na lotnisku w Hamburgu.
Kamień, szkło i stal szlachetna – jeśli chodzi o farby i wybór materiału, nowoczesne lotniska wyglądają czarno. I biało. I szaro. Tak samo Airport Hamburg.

Zadanie
Bar, który chce przyciągać odwiedzających i zapraszać ich do chwili odpoczynku, musi mieć w zanadrzu więcej niż jasne kolory. Na przykład temat: Sankt Pauli. Motto tematycznego baru urządzonego przez architektów z firmy Grassinger GmbH Innenarchitektur, w tematyce  świata knajp, teatru i kina, które uczyniły tę dzielnicę Hamburga tak znaną. Na przykład kolor: złoty.  "Chcieliśmy stworzyć ramy dla atmosfery, która tak wyróżnia St. Pauli. Coś, co czyni bar punktem przyciągania dla zgłodniałych i zestresowanych gości lotniska", dokumentuje projekt architekt wnętrz Ute Grassinger. I umieściliśmy to pod złotym niebem.

Rozwiązanie
Pokryta złotą folią kopuła z płyt Knauf unosi się w środkowym punkcie baru. Wygięty ku dołowi element sufitu o średnicy trzech metrów, opiera się na elemencie kopuły z pierścieniami z ruy czterokątnej oraz na wygiętych profilach sufitowych CD. Wstępnie przygotowane w zakładzie, dostarczone jako gotowy element, złożone w całość na miejscu, oszpachlowane i następnie pokryte złotą folią, stanowi ozdobę centrum St. Pauli. Aby podróżujący też mogli trochę z tego skorzystać, co stanowi ozdobę hamburskiej sceny: lekkości, przyjemności i odrobiny koloru.
Wyniki
•    Szczegółowy projekt elementów sufitowych „Deckensegel“.
•    Komplet elementów kopuły, wypukle wygięty, z wygiętą konstrukcją spodnią i segmentami płyt Knauf
•    Najwyższej jakości szpachlowanie – klasa jakości Q4.

Reeperbahn 50
20359 Hamburg