Przejdź do treści

Galeria Metropolia to jeden z najnowocześniejszych obiektów handlowo-rozrywkowych w samym centrum Gdańska. Całkowita powierzchnia najmu wynosi 33 000 mkw. Zajmuje ją łącznie około 118 lokali. Na klientów czeka szeroka oferta marek odzieżowych i obuwniczych oraz wyposażenia wnętrz, które zajmują powierzchnię 8 000 mkw. Galeria Metropolia posiada ponad 1100 miejsc parkingowych. Koncepcja budowy tego obiektu niosła ze sobą całkowitą przebudowę oraz rewitalizację dzielnicy Gdańska - Dolny Wrzeszcz. Obiekt powstał na terenach dawnego browaru gdańskiego.

Sufit z płytą Knauf Cleaneo Akustik

W Galerii Handlowej Metropolia w ciągach pieszych wykonano sufity w systemie Knauf D127. Koncepcja zakładała wykonanie sufitu nie w formie monolitycznej jak zakłada system, a z podziałem miedzy płytami. Każda płyta stanowi oddzielny element z zachowaniem ciągłości perforacji.

W konstrukcji sufitu wykorzystano płyty Knauf Cleaneo Akustik o perforacji okrągłej przestawnej 12/20/66 R i rozrzuconej 8/15/20 R. Płyty perforowane Knauf Cleaneo Akustik są idealnym materiałem do kształtowania przestrzeni akustycznej, gdzie potrzebna jest bardzo dobra współpraca z systemami DSO (dźwiękowymi systemami ostrzegania) i gdzie wymagany jest wysoki współczynnik zrozumiałości mowy STI.

Ściany z płytą Knauf Diamant

Do wykonania aranżacji przestrzeni galeryjnej wykorzystano ściany W112 w zakresie odporności ogniowej EI 60/120 w oparciu o płyty Knauf Diamant DFHIR. Zabezpieczenie instalacji kablowych wykonano w obudowie z płyty Knauf Fireboard 25 mm.

Do projektu została zaangażowana gdyńska firma projektowa Arch Deco, prowadzona przez architekta Zbigniewa Reszkę.

Projektant – Arch Deco
GW – Przedsiębiorstwo Budowlane Górski
Inwestor – Przedsiębiorstwo Budowlane Górski

ul. Kilińskiego 4
80-452 Gdańsk