Przejdź do treści

Kreowanie przestrzeni bez ograniczeń

System szkieletowych, lekkich ścian szkieletowych w technologii Knauf Aquapanel® doceniany jest przez architektów i projektantów na całym świecie.  Lekkość i elastyczność,  a zarazem trwałość konstrukcji pozwala na nieograniczone projektowanie nawet najbardziej fantazyjnych fasad i ścian zewnętrznych, zgodnie z najnowszymi trendami w architekturze. Przewagą systemów Knauf Aquapanel jest ich łatwość adaptacji i integracji do każdego projektu budowlanego, a prosta technologia wykonania sprawia, że są to systemy chętnie stosowane przez ekipy budowlane. 

Projektowanie budynków charakteryzujących się swobodnym wykorzystaniem geometrii z elementami krzywizn bądź wszelkiego rodzaju kopuł oraz łuków w systemie Aquapanel Ourdoor jest bardzo proste. Promień gięcia płyt Aquapanel Outdoor wynosi aż 3 metry (w przypadku pełnej płyty) oraz 1 m (w przypadku pasków 300 mm), co pozwala na bardzo plastyczne kształtowanie bryły budynku. Technologia Aquapanel® umożliwia tworzenie nawet najbardziej kreatywne koncepty, bazujące na przeciwstawnościach, takich jak ścianę wklęsłą o zewnątrz, a wypukłą we wnętrzu. Wszystko te projekty, które pozostawały tylko na papierze ze względu na trudności realizacyjny, mogę teraz powstać za pomocą naszych lekkich ścian szkieletowych.

Zbudowane przy użyciu Aquapanel® Outdoor fasady można w dowolny sposób wykończyć, gdyż są one kompatybilne z praktycznie wszystkimi dostępnymi na rynku technologiami: cegły klinkierowe, płytki, elementy szklane, dowolne farby i tynki.